Akademia z okazji 233 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Nasza szkoła dba o to, aby uczniowie byli wychowywani w duchu patriotyzmu, dlatego święta majowe należą do tych najważniejszych. W czasie akademii przygotowanej przez klasę VI zwłaszcza najmłodsi - dowiedzieli się, dlaczego 3 Maja jest tak ważną datą w polskim kalendarzu, co dała nam pierwsza w Europie, a druga na świecie Konstytucja, a także, że nic - a zwłaszcza wolność nie jest nam dana na zawsze.

Dzięki Józefowi Piłsudskiemu i królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu uczestniczyliśmy w interesującej dyskusji na temat patriotyzmu i słuszności świętowania Konstytucji 3 Maja.

Na zakończenie Pani Dyrektor zachęciła do radosnego, rodzinnego i aktywnego przeżywania świąt majowych, do wzięcia udziału w gminnych obchodach Święta Narodowego 3 Maja, połączonych z rajdem rowerowym. Przypomniała, że 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz o wywieszenie biało-czerwonych flag w swoich domach. Podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie części artystycznej.