Dzień Babci i Dziadka czyli spotkanie opłatkowe w naszej szkole

Dzień Babci i Dziadka czyli spotkanie opłatkowe w naszej szkole!!!

29.01.2015r. -  w tym dniu odbył się  Dzień Babci i Dziadzia. Na tą uroczystość przybyli seniorzy z okolic Błonia , sołtys oraz radny a także władze gminy Tarnów oraz miejscowy ksiądz proboszcz Tomasz Sowa. Wszystkich przybyłych powitał dyrektor szkoły Artur Puciłowski oraz ksiądz proboszcz Błonia. Po wspólnej modlitwie rozpoczęła się część artystyczna składająca się z kilu części. Pierwszą z nich były przepiękne jasełka ukazujące CUDOWNE NARODZINY BOŻEJ DZIECINY. Przedstawienie to przygotowały klasy 1 i 2 oraz uczennica z klasy 5 pod kierunkiem pań: Bożeny Pękali i Magdaleny Kawuli. Następnie dzieci z zespołu tanecznego "Loco team" zaprezentowały hiszpański taniec, który wprowadził gości w dobry nastrój. Po występach uczniów przyszedł czas na wielką dawkę roli aktorskiej odgrywanej przez Seniorów. Specjalnie na tą okazję Babcie i Dziadkowie spotykali się co tydzień i ćwiczyli rolę, aby w tym dniu przedstawić poruszającą sztukę pt.: "Trędowaty bo niekochany". Podczas trwania przedstawienia niektórzy z nas uświadomili sobie jak wielka jest miłość do drugiego człowieka oraz co się dzieje w przypadku jej braku. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem talentu tych starszych ludzi i trudu jaki włożyli w naukę roli  i odegrania jej w taki  naturalny i profesjonalny sposób. Wielkie brawa dla naszych specjalnych gości. Po tych magicznych chwilach kolejny raz dzieci z zespołu tanecznego umiliły nam ten dzień swoim układem do muzyki "Jingle bells" , "Chocolate". Uczniowie Ci pieczołowicie przygotowywali się na cotygoniowych zajęciach w szkole pod kierunkiem opiekuna p. Teresy Chrzanowskiej. Po części artystycznej przyszedł czas na łamanie się opłatkiem , skladanie sobie życzeń, obiad, tort oraz smaczne ciasta przygotowane przez rodziców. Jak na Dzień Seniora przystało nie zabrakło oczywiście dobre muzyki wykonywanej przez miejscowego organistę p. Sebastiana. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizację tej wielopokoleniowej uroczystości.