Dzień Dobrego Wychowania

Savoir-vivre to to zbiór zasad dobrego wychowania, dobrych manier, znajomość obowiązujących reguł grzeczności, których należy przestrzegać. Nienaganne formy zachowania oznaczają życzliwość dla ludzi, uprzejmość, tolerancję, opanowanie emocji. Okazując dobre maniery okazujemy szacunek innym ludziom. To dobre wychowanie czyni z nas kulturalnych ludzi, budzących sympatię i szacunek.

15 kwietnia 2024 r. odbył się apel z okazji Dnia Dobrego Wychowania. Uczniowie klasy II oraz VI przygotowali lekcję, dotyczącą zasad dobrego zachowania. Szóstoklasiści przedstawili alfabet dobrych manier, odegrali scenki. Uczniowie klasy II przygotowali prezentację „Savoir vivre w szkole”, wyrecytowali wiersze oraz zaśpiewali piosenkę. Ponadto każda klasa  przygotowała scenkę dotyczącą prawidłowego lub nieprawidłowego zachowania w różnych sytuacjach. Uczniowie wzięli także udział w konkursie wiedzy na temat zasad dobrego wychowania. W kategorii klas I – III zaszczytne I miejsce oraz tytuł Mistrza Dobrych Manier otrzymała klasa III. W kategorii klas IV- VIII wyróżnienie oraz dyplom Znawcy Dobrych Manier otrzymała klasa VII. W tej samej kategorii I miejsce oraz dyplom Mistrza Dobrych Manier otrzymała klasa VI. Oprócz dyplomów uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.