"Afryka Kazika"

Klasa III w ostatnim tygodniu omawiała lekturę Łukasza Wierzbickiego "Afryka Kazika". Przeczytana przez dzieci książka opowiada o niezwykle ciekawych przygodach, które pochodzący z Poznania podróżnik Kazimierz Nowak przeżył podczas swojej wyprawy do Afryki. Lektura niezwykłej podróży, pełnej radości i trudów, była inspiracją do wielu ciekawych lekcji. Uczniowie po samodzielnym przeczytaniu lektury, sprawdzili swoja wiedzę za pomocą quizów i kart pracy, które następnie umieścili w lekturniku. Wiele radości, a przede wszystkim ukazanie innym swoich zdolności plastycznych uczniowie wyrazili poprzez wykonanie prac plastycznych, przestawiających „Zachód afrykańskiego dnia”. Natomiast na zajęciach przyrodniczych omawialiśmy charakterystykę kontynentu afrykańskiego, tworząc mapę Afryki, omawiając przy tym trasę podróży głównego bohatera Kazika. Jak sami uczniowie przyznali na zakończenie zajęć „Afryka Kazika” była jedną z najfajniejszych książek, jakie do tej pory czytali i również chcieliby przeżyć taką przygodę.